Besihanemizde temel amaç hayvanlarımızın stresten uzak bir hayat geçirmeleri olmuştur. Stresten uzak yaşam hayvanlarımız için aynı zamanda sağlıklı bir yaşam anlamına gelmektedir. Tüm imkanlarımızı seferber ettiğimiz Vadi'miz besihanesi doğallıktan ödün vermeden özel otomasyon sistemleri ile donatılmış, konumu itibari ile şehir hayatından uzak, insan ile kesişim noktaları minimize edilmek suretiyle dizayn edilmiştir.

Besihanemiz, şehir hayatından ve kirliliğnden uzak bir alanda, Lütfiye köyünde inşa edilmiştir. Bu sayeden hayvanlarımız hava kirliliği, gürültü kirliliği gibi etkenlerden uzaklaştırılmış böylece stres etkeni olabildiğince azaltılmıştır.

Sulama sistemimiz insan ile olan kesişim noktalarından birini ortadan kaldırmıştır. Vadimizin bulunduğu ortamdaki doğal kaynaklardan yönlendirme ile elde edilen doğal su insan faktörüde ortadan kaldırılmak suretiyle direkt olarak hayvanlarımıza sunulmuştur.

Yine GDOdan arındırılmış ve kendi yem üretim tesisimizde taze olarak üretilmiş yemlerimiz bir başka otomasyon sistemi ile hayvanlarımıza ulaştırılmak suretiyle insan ile olan kontak noktalarından bir daha azaltılmış oldu.

Otomatik küreme sistemi ve özel olarak hazırlanmış ızgaralar sayesinden hayvanların dışkıları otomatik olarak anında bir alt katmanda birikir ve buradan yine otomatik sistemler ile tahliye edilir. Bu sayede nem koku sebebiyle oluşacak rahatsız ortam ortadan kaldırılmır ve hayvanların huzurlu ve sağlıklı yetiştirilmesine katkıda bulunulur.

Kocaeli bölgesinin en doğal vadisi

Bölgenin en yeni ve modern kesimhanesine sahip olan Vadi Besicilik sizi sorunsuz ve kusursuz bir kurban bayramı geçirmeye davet ediyor.

Web Tasarım